Politike

Mesazhet erotike të Salianjit, ironizon ish-Ministri: Majtas flasin “po tenderi im”, djathtas “të hënksha…”

20:33 - 13.02.18 Gazeta Shqiptare

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar mesazhet e bëra publike një ditë më parë, të deputetit demokrat Ervin Salianji nga salla e Kuvendit me një person me iniciale “GD”.Përmes një statusi në rrjetet sociale, Manjani ironizon duke bërë një krahasim mes deputevë të majtë dhe të djathtë, ndërsa thekson se parlamenti ka nevojë për reformim.

Reagimi i plotë:

Hej drejq o pune!

Deputetët djathtas shkëmbejnë mesazhe të tipit: “të henksha zogun…”- muhabet opozite!

Deputetët majtas shkëmbejnë mesazhe të tipit: “po tenderi im kur behet”?- muhabet qeverie!

Njerëzit që i zgjodhën deputetët shqyejnë sytë nga ç’shohin aty e ç’u dëgjojnë veshët- muhabet populli!

Po që e do vertetë një reformë ky parlament!

Po kush do ta marrë nismën?!

Ja, këtu kemi mbetur të gjithë si guakë!

Ndaj dhe kemi këtë qeveri…

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *