Aktualitet

Bursë në SHBA? Ambasada jep njoftimin e rëndësishëm!

20:05 - 13.03.18 Gazeta Shqiptare

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka dhënë një njoftim të rëndësishëm sa i përket të interesuarve për bursë.Përmes një postimi në Facebook, ambasada u bën thirrje të gjithë profesionistëve në Shqipëri të aplikojnë për bursë 42 ditore në SHBA.

Programi përkon me shkëmbimin e ideve nga profesionistë të 5 vendeve të Evropës dhe 19 udhëheqës amerikanë.

“Thirrje për të gjithë profesionistët e çdo rajoni në Shqipëri për të aplikuar në një bursë 42-ditore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës! Ky program është një shkëmbim dypalësh që përfshin 38 profesionistë nga 5 vende të Europës dhe 19 udhëheqës nga Shtetet e Bashkuara, të cilët do mund të sjellin ndryshim pozitiv në komunitetet e tyre. Mësoni më shumë dhe aplikoni deri më 31 Mars”, shkruan ambasada.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *