Aktualitet

FOTO/ Projekti i Teatrit i kopjuar?! Arkitektja ukrainase: Rastësi? Nuk e besoj…

19:18 - 13.03.18 Gazeta Shqiptare

Sikur të mos mjaftonin kritikat për projektin e Teatrit Kombëtar dhe faktit që do ndërtohet me PPP (Partneritet-Publik-Privat), ditën e fundit kanë lindur dyshime se projekti është i kopjuar.Sipas asaj që aludohet në media, projekti i Teatrit të ri Kombëtar është kopjim i një studioje ukrainase, e cila e kishte projektuar për opera në Korenë e Veriut.

Kjo ka bërë që të reagojë edhe arkitektja Ira Miroshnikova e studios “Forma Architects”, e cila ka ironizuar në Facebook duke shkurar:

“Rastësi? Nuk e besoj…”, shkruan ajo.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *