Kryesore

Projekti i Teatrit Kombëtar, Ndrenika: Vjen era kusari, era hajdutllëk

18:47 - 16.04.18 Gazeta Shqiptare

Artistët që kundërshtojnë shembjen e Teatri Kombëtar kanë dalë dhe sot të shprehin pakënaqësin e tyre ndaj këtij projekti. Aktori Robert Ndrenika  u shpreh se edhe ndërkombëtarët janë kundër projektit të PPP për teatrin.Ndrenika tha se në ndërtimin e godinës së re, ku qevëria ka parashikuar për Tetrin kombëtar mban “era” kusari dhe hajdutëri.

“Mua më tha dikush që edhe ndërkombëtarët s’janë dakort me këtë partneritetin privat, ca të them, të na lënë prapë …Kico Londo këtu ka gjetur dy ustallarë nga Maqellara dhe e ka mbajtur shumë mirë, prandaj këtu vjen era kusari, era hajdutllëk”, tha ai.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *