Aktualitet

Ministria e Drejtësisë kërkesë zyrtare Gjermanisë: Të ekstradohet Arbër Çekaj!

20:18 - 14.05.18 Gazeta Shqiptare

Ministria e Drejtësisë ka kërkuar këtë të hënë zyrtarisht ekstradimin e Arbër Çekajt nga Gjermania, pronari i kompanisë “Arbri Garden”, në kontenierin e së cilës u zbuluan 613 kg kokainë.Mësohet se Ministria e Drejtësisë shqiptare i ka nisur sot autoriteteve gjermane kërkesën për ekstradimin e Çekajt, i cili është dënuar me “arrest me burg” në mungesë.

Çekaj, dyshohet si porositësi i ngarkesës prej 613 kilogram kokainë të pastër nga Kolumbia, dhe jo në pak raste është cilësuar nga Ambasada Amerikane si “peshk i madh”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.