Shëndet

Si të luftoni plakjen me luleshtrydhe

21:41 - 13.06.18 Gazeta Shqiptare

Stina e verës ofron mundësi për një mënyrë më të shëndetshme ushqimimi pasi frutat e stinës janë të shumëllojshme.Një prej frutave më të këshillueshme është luleshtrydhja.

Ajo ndihmon për metabolizimin si dhe rrit imunitetin e trupit.

Luleshtrydhja përmban antioksidantë dhe largon kolesterolin e tepërt nga gjaku.

Në morinë e efekteve pozitive, ajo që nënvizohet si mjaft e rëndësishme është se luleshtrydhet luftojnë plakjen.

Ndaj, gjatë verës konsumoni luleshtrydhe dhe kombinojini ato me fruta të tjera dhe qumësht.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *