Aktualitet

VIDEO/ Lëvizte me armë me vete, si u arrestua i riu vlonjat

19:17 - 13.06.18 Gazeta Shqiptare

Policia e shtetit në Vlorë ka bërë të mundur arrestimin e shtetasi i cili rrotullohej nëpër qytet me makinën e tij luksoze dhe me armë me vete.Fjala është për htetasin Elton Gërdhuqi, 38 vjeçar dhe banues në Sarandë.

Policia njoftoi gjithashtu dhe arrestimin e Rigert Memajt këtë të mërkurë, i cili vitin e kaluar është dënuar me 3 vite burg për akuzën e kultivimit të kanabisit.

Njoftimi:

Strukturat Policore të Komisariatit të Policisë Vlorë në zbatim të plan masave të marra për rritjen e parametrave të sigurisë gjatë sezonit turistik me qëllim evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kapjen e ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim por edhe të atyre që posedojnë apo qarkullojnë me armë zjarri pa leje, kanë zhvilluar operacionin “Stroke”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *