Fol me Psikologen

Fol me psikologen/ “Zbërthehet” Edi Rama, çfarë tregon piktura e tij kur ka qenë vetëm 5 vjeç

14:22 - 14.06.18 Gazeta Shqiptare

Në studion e emisionit “Fol me psikologen” të autores Ervisa Lula, e ftuara Lorela Garuli ka interpretuar vizatime te ndryshme fëmijësh.Ajo është ndalur tek koncepti i familjes se si fëmijët shohin veten dhe prindërit.

Momenti kulminant ka qene interpretimi i vizatimit të kryeministrit Edi Rama kur ai ishte 5vjeç.

“Ego e madhe dhe rivalitet, detaje interesante se si e sheh ai vëllain me të vogël, Olsin”, thotë psikologia.

Më tej u trajtua historia e rëndë e një vajze të mitur. Abuzimin seksual të priftit ndaj saj, prindërit e zbuluan përmes vizatimeve.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *