Politike

“Deti”/ Pas Rama-Tsipras, takohen edhe Bushati me Kotzias

21:14 - 11.07.18 Gazeta Shqiptare

Një ditë pas takimit të Edi Ramës me kryeministrin grek Aleksis Tsipras në Londër, sot kanë zhvilluar një tjetër takim ministrat e jashtëm, Ditmir Bushati dhe Nikos Kotzias.Bushati dhe Kotzias janë takuar gjatë punimeve të Samitit të NATO-s në Bruksel. Në fokus të bisedës kanë qenë marrëveshjet mes dy vendeve, të cilat janë drejt finalizimit.

Dy ministrat janë njohur me arritjet e deritashme nga ekipet negociatore si dhe kanë cilësuar prioritare për dy vendet, ecurinë e dialogut me qëllim finalizimin e marrëveshjeve.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *