LIFE STYLE

Shenjat që provojnë se jeni të varur pas marrëdhënieve seksuale

09:44 - 12.07.18 Gazeta Shqiptare

Ekspertët e shëndetit kanë ngritur alarmin se varësia ndaj seksit, mund të jetë shumë e rrezikshme. Është shumë e rëndësishme të kërkosh ndihmë, pasi mund të shkatërrojë marrëdhënien tuaj, karrierën apo edhe shëndetin mendor.Më poshtë, ju listojmë tetë shenjat që paralajmërojnë se jeni të varur ndaj seksit:

-Fantazitë seksuale dalin jashtë kontrollit
-Bëni sjellje të caktuara seksuale, që nuk i shijoni aspak dhe në fund ndjeni fajtor edhe të penduar
-Mastubimi – Nuk ka një përgjigje të saktë se kur po e teproni me masturbimin, por në momentin që ndikon në jetën tuaj, zilet e alarmit duhet të kumbojnë
-Keni tentuar, por dështuat të ulni urinë ndaj sjelljeve seksuale
-Përdorni seksin për t’u arratisur nga probleme si vetmia, depresioni, ankthi dhe stresi
-E vendosni veten në situata të rrezikshme – lidhje jashtëmartesore, seks i pambrojtur
-Eksitohesh nga seksi me të mitur, vetëm për të përmbushur fantazinë seksuale
-Ke vështirësi të krijosh dhe të mbash një marrëdhënie të shëndetshme

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *