Aktualitet

Shfrytëzonin vajzat për prostitucion, 22 shqiptarë në pranga

09:37 - 14.09.18 Gazeta Shqiptare

Policia italiane ka finalizuar me sukses operacionin për shkatërrimin e një organizate kriminale shqiptare, e cila detyronte dhe shfrytëzonte vajzat për prostitucion.“Shfrytëzim i rëndë prostitucioni”, është akuza që rëndon ndaj 22 personave të arrestuar nga policia e Milanos.

Të gjithë personat e arrestuar janë shqiptarë, përveç një gruaje rumune, të cilët shfrytëzonin vajzat në zonën e Brianza dhe Como.

Aksioni për kapjen e tyre u krye në gjithë Lombardinë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *