Kryesore

Rriten temperaturat… Moti surprizon sot

08:09 - 11.10.18 Gazeta Shqiptare

Paraditja vijon në kushtet e moti të kthjellet në zonat Veriore dhe Qendrore por me kthjellime dhe vranësira të lehta paraqitet Jugu dhe zonat Juglindore.Pjesa e dytë e ditës mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në zonat Perëndimore ndërsa vranësira më të dendura do të shfaqen në zonat Lindore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit nuk do të pësojnë ndryshime në mëngjes.

Por mesdita do te sjelle rritje të lehtë ku maksimumi ngjitet në 28°C.

Era do fryjë e lehte dhe mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verilindor ndërsa në det vijon dallgëzim deri 2 ballë.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *