Kryesore

Shqipëria mposht Uellsin, Balaj çliron Panuçin

22:01 - 20.11.18 Gazeta Shqiptare
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Shqipëria e drejtuar nga Christian Panuçi ka bërë autokritikë për atë humbje të pak ditëve më parë në Shkodër. Kuqezinjtë kanë fituar minimalisht 1-0 miqësoren e luksit përballë Uellsit, duke zbutur disi situatën.

Goli i vetëm i takimit u shënua nga Bekim Balaj me 11 metërsh. Takimi i “Elbasan Arenës” nisi i vrullshëm për të besuarit e Ryan Giggs që brenda dy minutave të para kishin 3 raste të pastra për të shënuar.

Ndërkohë, në kampin tonë, nervozizmi ishte i pranishëm, diçka që u vu re dhe në minutën e 37-të të takimit. Taulant Xhaka u bë protagonist i një veprimi aspak të bukur me Brooks, të cilin e goditi me kokë, por arbitri maqedonas e fali duke e ndëshkuar vetëm me karton të verdhë.