Show-Bizz

Këta janë artistët më të paguar të 2018-s

18:51 - 06.12.18 Gazeta Shqiptare

Ashtu si çdo vit, prestigjiozja ‘Forbes’ ka listuar muzikantët më të paguar për 2018-n. Pavarësisht se nuk pritej, në vend të parë është renditur grupi i njohur irlandez ‘U2’ me 118 milionë dollarë fitime.Ky grup muzikor arriti të thyente edhe ‘Coldplay’, që listohet në vendin e dytë me një fitim prej 115.5 milionë dollarë për këtë vit. Nëse ‘U2’ dhe ‘Coldplay’ duhet ta ndajnë fitim në disa pjesë, Ed Sheeran ka përfituar 110 milionë dollarë i vetëm dhe renditet në vendin e tretë.

Këngët e tij që janë shndërruara në hit, e bën 27-vjeçarin këngëtarin solo më të paguar. Ndërsa në vendin e katërt është Bruno Mars me 100 milionë dollarë, ndërsa në të pestin Katy Perry me 83 milionë dollarë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *