Kronikë

Makina del nga rruga, vdes një person. Dy të tjerë në gjendje të rëndë

17:45 - 09.01.19 Gazeta Shqiptare

Një persona ka mbetur i vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur gjatë një aksidenti të ndodhur ditën e sotme në Lushnjë.Viktima është identifikuar si si Mirela Sakolli banuese në Berat, ndërsa ende nuk dihen identitetet e të plagosurve. Mësohet se makina përfundoi në tokat bujqësore në Bypassi-n Plug-Savër.

Dy të plagosurit ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore pasi mjeti ku udhëtonin doli nga rruga.

Paraprakisht dyshohet se shkaku i kësaj ngjarjeje të rëndë është bërë moti i keq. Policia ndodhet në vendin e aksidentit dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të plota që e shkaktuan atë.

makina9 makina8 makina-1 makina1 makina7 makina-1-1 makina3
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.