Sport

Ndërprerja e aktivitetit futbollistik, FSHF njofton për modifikime të kalendarit

14:28 - 14.03.19 Gazeta Shqiptare

FSHF ka njoftuar se do të ketë ndryshime në kalendarin e Kategorisë Superiore dhe Kupës së Shqipërisë. Kjo për shkak të ndërprerjes së aktivitetit futbollistik një javë më parë.Kështu, ndeshjet e kthimit të turit çerekfinal të Kupës së Shqipërisë do të zhvillohen më 3 prill. Takimet gjysmëfinale do të zhvillohen në 24 dhe 8 maj. Finalja ndërkohë do të zhvillohet të dielën 2 qershor.

Për sa i përket Kategorisë Superiore, takimet e planifikuara për t’u luajtur më 25 maj do të zhvendosen më 29 maj.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *