Ekonomi

Vendet e Ballkanit Perëndimor nuk do të paguajnë roaming, ja vendimi

13:40 - 04.04.19 gsh

Është nënshkruar në Beograd marrëveshja për heqjen e çmimeve për shërbimin roaming. Vendet që tashmë nuk do të paguajnë janë Shqipëria, Bosnjë Hercegovina, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi, Kosova dhe Serbia. Ka qenë Majlinda Bregu që e ka dhënë këtë lajm nëpërmjet Facebook.  Tarifa e romingut nënkupton telekomunikimin dhe shërbimin që qytetarët e përdorin në një shtet tjetër, nga një qendër e operatorit të telefonisë mobile. Këto tarifa janë kryesisht dyfish më të larta sesa ato që përdoren për telekomunikim brenda një shteti. Pritet që marrëveshja të hy në fuqi në korrik të vitit 2021.Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.