Kryesore

Shoqata e Bankave fajëson aeroportin: Ngjarja mund të përsëritet

12:08 - 10.04.19 alma

Shoqata e Bankave fajëson aeroportin “Nënë Tereza”, për grabitjen e 10 milionë eurove që dyshohet se i përkasin një banke tënvelit tëdytë,Spiro Brumbulli, Sekretar i Përgjithshëm i Shoqatës Shqiptare të Bankave, ka deklaruar se përgjegjësia është e aeroporitit dhe se masat e sigurisë në “Nënë Tereza”, lënë për të dëshiruar. Ai thekson se nëse nuk merren masa, ngjarje të tilla mund të përsëriten.

“Ne si shoqatë e bankave dënojmë ngjarjen e ndodhur në zonën e sigurisë së aeroportin e Rinasit. 

Nëse mbyllet ky rast, ngjarje të tilla mund të përsëriten sërish. Në gjykimin tim përgjgjësia është e aeroporitit. Masat e sigurisë në “Nënë Tereza”, lënë për të dëshiruar.

 në pozicionin e Sekretarit të Përgjithshëm të Shoqatës Shqiptare të Bankave”, ka deklaruar Brumbulli.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *