Bota

15 qytetet më romantike që duhen vizituar në Evropën Qendrore

15:45 - 12.04.19 Gazeta Shqiptare

Me peisazhet piktoreske, ky ndërthuren malet me bregdetin , destinacionet turistike që duhen vizituar janë të shumtë në Europën Qendrore.Eger, Hungari

 

Por, Euriopa Qendrore është gjithashtu shtëpia e një mori qytetesh të izoluara që janë perfekte për ata që dëshirojnë të zhyten në romancë dhe aventura, të enden nëpër rrugët e mrekullueshme e të ngushta si edhe të njohin historinë.

Shfletoni galerinë dhe njihuni me 15 nga qytetet më romantike në Evropën Qendrore.

Balatonfüred, Hungari Sandomierz, Poloni Banská Štiavnica, Sllovaki Telč, Çeki Trenčín, Sllovaki Eger, Hungari Mariánské Lázně, Çeki Tokaj, Hungari Kazimierz Dolny, Poloni Mikulov, Çeki Krynica-Zdrój, Poloni Szentendre, Hungari Kutná Hora, Çeki Sopot, Poloni Český Krumlov, Çeki
<
>
Banská Štiavnica, Sllovaki

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *