Sport

Dormundi jep 33 mln për Neres, Ajaksi e refuzon

11:38 - 13.04.19 Gazeta Shqiptare

David Neres është një nga talentet e shumë të Ajaksit të Amstermadit, me sulmuesin që edhe ndaj Juventusit shfaqi një formë të jashtëzakonshme duke realizuar një gol të shkëlqyer në sfidën e vlefshme për çerekfinalet e Ligës së Kampioneve. Sipas asaj që raporton “Telegraph”, Borusia e Dortmundit është vënë menjëherë në lëvizje për ta bërë të sajin 22-vjeçarin e “harkëtarëve”, madje duke paraqitur një ofertë zyrtare në zyrat e klubit holandez.“Telegraf” bën me dije se oferta e paraqitur nga gjermanët është 33 milionë euro, por Ajaksi nuk e ka marrë në konsideratë këtë shumë, duke ua kthyer pas ofertën verdhebluve. Gjithsesi Dortmundi nuk ka hequr dorë dhe në ditët në vijim do të paraqesë një tjetër ofertë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *