Horoskopi

Shpirti juaj binjak sipas shenjës së horoskopit

11:11 - 16.04.19 Gazeta Shqiptare

Ideja e shpirtit binjak apo partnerit ideal na ka shoqëruar që kur kemi qenë fëmijë. Vetë përrallat na kanë induktuar idenë e “Princit të Kaltër” apo “personit të veçantë”, me të cilin do të jetonim të lumtur përgjithmonë.Por, vitet kanë kaluar dhe ju ende nuk e keni gjetur shpirtin binjak? Horoskopi ju vjen në ndihmë.

Partneri juaj ideal sipas shenjës së horoskopit është:

DASHI

Intensivë, impulsivë dhe jashtëzakonisht entuziaste për jetën, të lindurit nën shenjën e Dashit nuk mund ta imagjinojë ngadalësimin e ritmit të tyre për dikë tjetër. Ata kanë nevojë për një person i cili do të ndajë me të ata të njëjtin pasion për jetën dhe dikush që do të vazhdojë me rrjedhën e tyre dinamike. Ju nuk pëlqeni rutinën dhe mërziteni shpejt nga jeta e thjeshtë  e një personi. Shpirti juaj i përsosur do të ketë pranë një person aq të sigurt, të vendosur dhe që nuk ka frikë të marrë rreziqe në jetë. Shpirti juaj binjak i përket shenjës së: Dashit, Luanit, Shigjetarit, Binjakët dhe Ujorit.

DEMI

E vetmja gjë që personat e linduri në këtë shenjë vlerësojnë më së shumti është stabiliteti. Ju jeni të vendosur dhe nuk do të lejoni askënd të sjellë ndryshime të papritura në jetën tuaj. Nuk ka asnjeri më besnik dhe më të përkushtuar se ju, sepse kur ju e doni dikë, e doni pa kushte. Ndjeshmëria juaj kërkon një person të kujdesshëm, të dashur dhe të besueshëm, i cili do t’ju trajtojë siç e meritoni. Shpirti juaj binjak i përket shenjës së: Gaforres, Bricjapit, Virgjëreshës dhe Peshqit.

BINJAKËT

Binjakët mund të marrin pak të bezdisshëm kur bëhet fjalë për t’u angazhuar në një marrëdhënie. Pra, nëse ju dilni me një Binjakë, mund të jeni të sigurte se ata e kanë menduar gjatë në mendjen e tyre, prandaj takimi me ju do të thotë se ju jeni i veçantë për ta. Shpirti juaj binjak është një person i cili do t’ju bëj për vete me humorin, zgjuarsinë e mprehtë si edhe veçantinë për të bërë gjëra interesante. Shpirti juaj binjak i përket shenjës së: Luanit, Peshores, Dashit dhe Ujorit.

GAFORRJA

Të lindurit nën shenjën e Gaforres kanë një zemër të madhe dhe shumë dashuri për t’ju dhënë … por vetëm atyre që do të jenë me fat të jenë pranë jush. Ju keni nevojë për një person i cili do të jetë mjaft inteligjent/e dhe mjaft i/e dashur për t’i bërë ata të ndihen të dashur dhe të veçantë. Shpirti i përsosur dhe binjak do të ishte dikush me një mendje të pastër dhe empatike si të tuajën. Shpirti juaj binjak i përket shenjës së: Akrepit, Demit, Peshqit dhe Virgjëreshës.

LUANI

Duke parë si udhëheqësi suprem i xhunglës, ju kërkoni respekt dhe vëmendje të madhe nga çdo person që hasni. Prandaj ju kërkoni dikë që do të jetë në gjendje të ndjek hapat tuaja të zjarrtë. Ju jeni të tërhequr ndaj personave që dhurojnë shpresë, besnikëri dhe nuk kanë frikë që të ndërmarrin rreziqe për ju. Shpirti juaj binjak i përket shenjës së: Binjakët, Peshorja, Shigjetari dhe Dashi.

VIRGJËRESHA

Të lindurit nën shenjën e Virgjëreshës konsiderohen si një nga shenjat më praktike dhe të arsyetueshme të të gjitha shenjave të horoskopit. Ndërsa shumica e njerëzve e lënë dashurinë të udhëheqë rrugën e tyre, ju nuk mund ta imagjinoni veten të udhëhiqeni nga diçka kaq e paparashikueshme. Pa harruar që ju jeni perfektionist të lindur. Pra, në vend që të keni një person tjetër (përveç jush) që do t’ju kritikojë, keni nevojë për një njeri të përsosur që do të jetë atje për t’ju pranuar dhe t’ju tregojë kuptimin e vërtetë të dashurisë së pakushtëzuar. Shpirti juaj binjak i përket shenjës së: Akrepit, Bricjapit, Gaforres dhe Demit.

PESHORJA

Të lindurit nën shenjën e Peshores po punojnë vazhdimisht në mënyrë që të krijojnë jetën e tyre të ëndrrave, në të cilën ata kurrë nuk do të lejonin që një i huaj e i panjohur të hynte mënyrë të rastësishme në jetën e tyre. Ata kanë vendosur standardet e tyre të larta dhe nuk do të pranojnë askënd që kalon rrugën e tyre. Duke pasur parasysh se ata janë perfeksionist, shpirti i tyre binjak është një person me pamje shumë të mirë, të sigurt dhe inteligjentë. Shpirti juaj binjak i përket shenjës së: Binjakëve, Ujorit, Shigjetarit dhe Luanit.

AKREPI

Jeta e Akrepit është e gjitha e mbushur me aventura ekstreme. Pasioni juaj dhe vendosmëria e zjarrtë ju mbajnë në mënyrë të vendosur në tokë, duke e shijuar jetën në maksimum. Ju refuzoni të angazhoheni në gjëra jo të plota dhe është e njëjta gjë edhe me marrëdhëniet. Kjo është arsyeja pse parteri juaj ideal duhet të jetë një person, i cili do të vazhdojë t’ju sfidojë dhe t’ju inkurajojë të ecni përpara. Keni nevojë për dikë që do të jetë në gjendje t’ju kuptojë sesi ndiheni, të kuptojë imagjinatën dhe inteligjencën tuaj. Shpirti juaj binjak i përket shenjës së: Peshqit, Virgjëreshës, Bricjapit dhe Gaforres.

SHIGJETARI

Të lindurit nën shenjën e Shigjetarit janë personat më të apasionuar pas aventurave nga të gjitha shenjat. Të jeni të pavarur dhe të ushëstoni pa pagesë është motoja e jetës, kështu që duhet të dini se ata nuk do të tolerojnë një partner i cili pëlqen monotoninë dhe është posedues ndaj tyre. Ata largohen nga rutinat dhe rregullat e pafundme të mërzitshme se si të jetojnë jetën, kështu që shpirti i tyre binjak do të ishte një person që i afrohet jetës në një mënyrë më të këndshme dhe të hapur. Shigjetarët kanë nevojë për dikë që do të mbush oreksin e tyre për aventura, një person i cili do të jetë i gatshëm ta pushtojë botën me ta, jo dikush që do t’ju “priste” krahët e tyre. Shpirti juaj binjak i përket shenjës së: Luanit, Ujorit, Dashit dhe Peshores.

BRICJAPI

Përgjegjës dhe shumë disiplinuar, të lindurit nën shenjën e Bricjapit nuk do të kenë frikë të marrin guximin kur vjen puna për të zgjedhur partnerin e jetës. Personi perfekt për ju është dikush që ka personalitet dhe krenohet me atë që është. Gjithashtu ai/ajo duhet të jetë në gjendje të menaxhojë personalitetin tuaj të fortë dhe të angazhohen me ju në një nivel më të thellë dhe jo sipërfaqësor. Shpirti juaj binjak i përket shenjës së: Luani, Ujori, Dashi dhe Peshorja.

UJORI

Të lindurit nën shenjën e Ujorit kanë nevojë për dikë që do të jetë gjithmonë i/e gatshëm për një aventurë të re. Ata janë jashtëzakonisht të tërhequr nga personat që kanë një humor të vecantë. Por,  Ujorët vlerësojnë edhe suprizat, prandaj përgatituni të merrni surprizë të ndryshme herë pas here! Shpirti juaj binjak i përket shenjës së: Peshores, Dashit, Binjakëve dhe Shigjetarit.

PESHQIT

Të lindurit nën shenjën e Peshqit tentojnë të jetojnë të mbërthyer në mendjen e tyre, duke u përpjekur të mos e marrin jetën seriozisht. Megjithatë, përkundër faktit se kjo i ndihmoi ata të bëheshin një qenie njerëzore tepër e mençur dhe e butë, ajo gjithashtu arriti t’i mbajë ata përsëri në jetë, të frikësuar për të ecur përpara. Partneri i tyre ideal do të jetë një person me një dozë të shëndetshme vetëbesimi dhe kurioz, që do të pranojnë Peshqit për personalitetin e tyre të vërtetë dhe do t’i ndihmojë ata të rriten duke i inkurajuar ata që t’i ndjekin qëllimet e tyre më të larta dhe dëshirat më të thella. Shpirti juaj binjak i përket shenjës së: Gaforres, Akrepit, Bricjapit dhe Demit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.