Politike

PD me aleatët dhe partia e Patozit, s’e ndalin Ramën

13:17 - 23.04.19 alma

Ndërsa nga njëra anë Lulzim Basha firmoste marrëveshjen opozitare me aletatët, në krahun tjetër Astrit Patozi regjistronte “Bindjen Demokratike” në KQZ e gjykatë. Demokratët e ndarë në dy kampe kanë një qëllim, të rrëzojnë qeverinë e kryeministrit Rama. Por mesa duket kryeqeveritari Rama është mëse e i bindur. Ai është shprehur prerë: “Zgjedhjet as ndalen as shtyhen”.“Pas djegies së mandateve, koalicioni kundër zgjedhjeve një tjetër formë e padëgjuar vetëvrasjeje politike! Humbësit kronikë janë peng i dëshpërimit të tyre, po Shqipërinë s’e marrin dot peng.Zgjedhjet as ndalen as shtyhen. Në 30 qershor qytetarët do flasin me votë në çdo bashki.”-ka shkruar Rama në Twitter.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.