Bota

Ankoheni për artificialitet? Femrat tregojnë bukurinë natyrale

11:28 - 24.04.19 gsh.al

Meshkujt por edhe femrat ankohen shpesh për artificialitetin gjithnjë e më të shpeshtë të vajzave, që kulmon me operacionet plastike. Por edhe tërësisht pro natyralitetit duket se nuk janë. Ja për shembull, si ju duken fotografitë e mëposhtme të realizuara nga fotografi Ben Hopper?Hopper ka realizuar disa foto të vajzave që nuk heqin qimet e sqetullave. Ai arriti të mblidhte dhjetëra modele, aktore dhe vajza të thjeshta që pranuan të pozonin të padepiluara në studion e tij për projektin e titulluar “Bukuri Natyrale”.

8 7 9 10 15 13 14 12 11 2 3 4 5 6
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *