Dossier

Gjakova e vitit 1999/ Me forcat e NATO-s dhe hipur mbi tank, Ronaldo vizion Kosovën

13:39 - 06.05.19 gsh

Futbollisti legjendar i Brazilit,Luis Nazario Da Lima Ronaldo, ka vizituar Kosovën 20 vjet më parë. Ishte viti 1999, Kosova sapo kishte fituar luftën, kur idhulli i të gjithëve shkeli tokën e Gjakovës, i shoqëruar nga trupat e NATO-s. I hipur në një tank, shihet futbollisti i dashur teksa përshëndetej me mijëra adhuruesit e tij. në një vit të mbrapsht si ishte ai i 99’, padyshim që kjo vizitë solli gëzim tek një populli, që sapo kishte dal nga një luftë e përgjakshme.Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE