Foto-galeri

Mos i hidhni sendet e vjetra, mund të krijoni gjithçka me to

15:41 - 20.05.19 Gazeta Shqiptare

Sipas statistikave të fundit, secili prej nesh prodhon 1.5 kg mbeturina çdo ditë. Dhe meqenëse planeti ynë po kalon një krizë të madhe, të gjithë po fillojnë të përfshihen më shumë në përpjekjen për ta shpëtuar atë.Pikërisht duke mbledhur mbeturina nga vende të ndryshme dhe krijuar gjëra të reja me sende që nuk kanë më vlerë.

Riciklimi  është tendenca e fundit dhe po na befason çdo ditë me krijimet që mund të bëjmë më sende të ndryshme.

Shfletoni galerinë dhe pse jo mund të frymëzoheni që edhe ju të krijoni sende të ndryshme me materiale të vjetra.

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1
<
>

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *