Aktualitet

Eksodi ’99/ Meta ndalet për kafe në Kukës: Krenar për këtë qytet

10:29 - 12.06.19 gsh.al

Presidenti Ilir Meta është nisur drejt Kosovës ku do marrë pjesë në festimet e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës. Meta është ndalur në Kukës, ku ka takuar një gazetar të ri që ishte 6 vjeç, kur qyteti i tij hapi dyert për vëllezërit dhe motrat kosovarë.“Kënaqësi sot të pija një kafe në Kukës me gazetarin Bekim Bici. 20 vjet më parë ai ishte vetëm 6 vjeç, kur qyteti i tij u bë për ditë e javë të tëra qendër e mediave botërore që dëshmonin, jo vetëm një nga tragjeditë më të mëdha njerëzore që po ndodhte në Europë, por edhe një nga kryeveprat e humanizmit njerëzor që njohu bota.

Krenar për Kukësin dhe ato javë të paharrueshme që përjetova mes kukësianëve patriotë, bujare e fisnikë si ata”, ka shkruar Meta.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *