Aktualitet

Gjak ballkanas/ Mareni flet nga vendi ku u vra: Ndihem gjallë

20:47 - 12.06.19 gsh.al

Maren Hoxha rrëfen pikërisht nga vendi ku u vra, arsyet që ia paracaktuan këtë fat. “Trending ishte në Petrelë”, pikërisht në vendin e krimit për të sjellë historinë. Me siguri që tashmë e keni kuptuar, një i vdekur nuk mund të flasë, kjo është e mundur vetëm nëse ai është vrarë në film. Bëhet fjalë për filmin aksion kinezo-shqiptar “Balkan Blood”.Maren Hoxha, aktor protagonist në këtë film rrëfen për “Trending” se xhirimet e filmit janë realizuar në Petrelë dhe kanë zgjatur për më shumë se 1 muaj. Ky film është i rëndësishëm për të pasi është i pari ku ka një rol protagonist, ndërsa emocionues për të është fakti që luan përkrah të vëllait.

Pikërisht në vendin ku vritet në film, Mareni na thotë: “Ndihem gjallë”. Ai është një i ri me energji dhe ide të qarta. Edhe pse familja e tij jeton në Amerikë, Mareni thotë se nuk do të largohet nga Shqipëria pa u kompletuar si aktor.

I lumtur që ka pasur fatin të përzgjidhet në këtë film, ai tregon se kinematografia shqiptare më tepër se art, është biznes. Ndërsa vlerëson tej mase filmat e realizuar në Shqipëri para viteve ’90.

Për filmin nuk kemi çfarë të flasim më shumë, ju mbetet të dëgjoni Marenin teksa tregon detajet dhe ta shikoni në kinema.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.