Kryesore

Meta nis konsultimet me opozitën për datën e re të zgjedhjeve

10:05 - 12.06.19 gsh.al

Presidenti i vendit, Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë në vend për caktimin e një date të re zgjedhjesh.Pavarësisht këmbënguljes së shumicës socialiste që zgjedhjet do të mbahen në datën e paracaktuar, duke e konsideruar inekzistent dekretin e Presidentit.

Takimet e para do të nisen sot në orën 19:00 me krerët e partive të Grupimit të Qendrës së Djathtë, ku bëjnë pjesë Partia Republikane, Partia Demokristiane, Lëvizja për Zhvillimin Kombëtar, Partia Agrare Ambientaliste dhe Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut.

Takimet nisin fill pas vizitës në Kosovë ku Presidenti Meta do të marre pjesë në festimet e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE