Aktualitet

Hetimet për fisin Çapja/ Arrestohen disa gazetarë në Elbasan

14:24 - 14.06.19 gsh.al

Hetimet për fisin Çapja në Elbasan kanë zbardhur një rast korrupsioni ku janë të përfshirë disa gazetarë. Nga operacioni blic i policisë në Elbasan janë arrestuar disa zyrtarë të autoritetit të medias të cilët gjatë hetimeve kanë rezultuar të përfshirë me rastin Çapja. Mes të arrestuarve është anëtarja e bordit të Autoritetit të Mediave Audiovizive, S.M.Nga aksioni policor deri më tani janë arrestuar për shpërdorim detyre dhe korrupsion 8 zyrtarë të administratës shtetërore dhe janë shpallur në kërkim 4 të tjerë.

Mes të arrestuarve në operacionin e nisur që prej mëngjesit të sotëm në qytetin e Elbasanit është edhe anëtari i njohur i fisit, Çapja. Mësohet se i arrestuar është F. Çapja. Të arrestuar janë edhe shtetasit me iniciale B.K. A.D. A.N. dhe I.H.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *