Bota

Video/ Dridhje të pazakonta gjatë takimit zyrtar, Merkel: Ndihem më mirë

10:14 - 19.06.19 Gazeta Shqiptare

Pasi u pa në një gjendje jo të mirë shëndetësore e duke u dridhur, kancelarja Angela Merkel ka deklaruar se ndihet shumë mirë dhe se ishte dehidratuar.Në video, Merkel, 64 vjeç, shihej duke u dridhur ndërsa qëndronte pranë Presidentit ukrainas Volodimir Zelensky gjatë vizitës së tij në Berlin ditën e martë.

“Që atëherë kam pirë të paktën tre gota ujë, padyshim që e kisha të nevojshme dhe ndihem më mirë tani”, u tha ajo gazetarëve në një konferencë shtypi me Zelensky.

Mendohet se shkak për një gjendje të tillë të Merkel ka qenë temperaturat e larta në Berlin, të cilat arritën ditën e martë 30 gradë celsius.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *