Kryesore

Ngjela zbulon bisedën me Ramën: Më tha “3 ministra mi kap Reforma në Drejtësi”

21:06 - 19.07.19 gsh

Avokati Spartak Ngjela, duke komentuar zhvillimet e reformës në drejtësi dhe ngritjen e institucioneve të reja, ka thënë se 3 apo 4 ministra socialistë mund të përfundojnë para drejtësisë.Ngjela madje zbuloi edhe një bisedë me kryeministrin Edi Rama, që sipas tij i ka thënë se reforma në drejtësi “i kap 3 nga ministrat e tij”.“Minimumi tre-katër ministra i kap. Nuk më intereson çfarë pushtetesh ka kapur ai. A i mbron dot të korruptuarit? Nuk i mbron. Bëri reformën në drejtësi, bravo i qoftë.Më ka thënë vetë Rama, shumë mirë që po bën por mua më kap tre. Kush ka futur duart le të paguaj. Jan tre-katër”, deklaroi Ngjela në emisionin “Repolitix”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.