Horoskopi

Horoskopi i datës 10 Gusht 2019

00:00 - 10.08.19 Gazeta ShqiptareFatkeqësisht, kur të zbuloni të vërtetën mbi një çështje të caktuar, mund të zhgënjeheni. Mësohuni të përballeni me zhgënjimin, sepse është pjesë e jetës. Kjo gjë këshillohet kryesisht në aspektin romantik.

Sigurohuni që ora juaj e alarmit po funksionon, sepse do të duhet të keni kohën e duhur për gjithçka që keni planifikuar sot! Gjërat janë në rrugën e tyre drejt finalizimit, dhe, nëse nuk qëndroni në një hap të përsosur me njerëzit përreth jush, mund të humbisni diçka.

Duket se personi për të cilin keni tentuar kaq shumë që t’i tërhiqni vëmendjen, por fillon t’ju përgjigjet. Kjo është diçka që do t’ju gëzojë. Tani është koha që të thyeni akullin dhe të bisedoni.

Axhenda juaj do të jetë disi më e relaksuar edhe pse disa njerëz rreth jush po përpiqen të vendosin kufizime. Anashkaloni çdo person i cili ju pengon në progresin tuaj. Kaloni një ditë sa më kreative.

Ajo që keni menduar të ishte e rëndësishme në jetën tuaj mund të mos duket kaq e rëndësishme sot. Ka ardhur koha për të rivlerësuar përparësitë tuaja. Bota përreth jush po kalon disa ndryshime, dhe perspektiva juaj po zhvendoset së bashku me të. Edukoni veten dhe zgjeroni horizontet tuaja.

Sot mund t’ju duhet të dilni nga rutina juaj e përditshme. Shprehjet e mirësisë do të lulëzojnë përreth jush, siç bëjnë lulet në pranverë. Kjo ditë mund t’ju dërgojë në drejtimin e duhur të jetës tuaj.

Nëse jeni më pak të entuziazmuar nga situata juaj e tanishme e punësimit, merrni këshillat e dikujt që ishte dikur në këpucët tuaja. Ajo që dëgjoni mund të mos jetë e këndshme, por do t’ju ndihmojë të përqendroheni në ato që duhet të bëni më tej.

Ekziston një sasi e tepërt energjie tronditëse që po ndodh në jetën tuaj tani – kryesisht për shkak të disa mendimeve negativë që po lëvizin rreth jush. Merrni kontrollin e jetës tuaj dhe anuloni disa takime sot. Ju nuk u keni borxh atyre asgjë përveç ndershmërisë.

Dita e sotme ofron mundësinë për të krijuar një pikë kthese të madhe në një nga marrëdhëniet tuaja jo-romantike. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të rrëzoni nivelin e vëmendjes që i keni kushtuar këtij personi. Duhet të modifikoni sjelljen tuaj në mënyrë që të jetë më e saktë.

E gjithë energjia dhe imagjinata juaj do të përqendrohen në gjetjen e mënyrave për të shpëtuar një marrëdhënie. Të qenit i vetëdijshëm për problemet që ekzistojnë është me shumë rëndësi për të gjetur edhe trajtimin e duhur.

 

Ju keni njohuri të shkëlqyera për ngjarjet kryesore që po ndodhin rreth jush në aspektin profesional. Mos i digjni urat që keni ndërtuar me shumë mund me disa njerëz. Në aspektin sentimental parashikohen zhvillime pozitive.

Sot puna në ekip do të rezultojë e suksesshme. Angazhohuni në projekte të përbashkëta, sepse do të dilni i fituar. Në aspektin sentimental, parashikohen disa zhvillime interesante që do t’jua mbushin ditën me surpriza.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *