Aktualitet

Fluks i lartë në Korçë, turistët mësyjnë qytetin juglindor

14:41 - 13.08.19 gsh

Ashtu si dje në Morinë të Kukësit edhe ditën e sotme është shënuar një fluks i lartë shtetasish në hyrje dhe në dalje në pikat kufitare të Korçës.Gazetarja Lorena Kodra raporton se në 24 orët e fundit në Kapshticë kanë hyrë 5751 persona dhe kanë dalë 4705 shtetas të huaj dhe shqiptarë, ndërsa në Qafë-Thanë kanë hyrë 5638 dhe kanë dalë 2731 shtetas.

Fluksi më i lartë raportohet në pikën kufitare të Qafë-Thanës, ndërsa autoritetet po punojnë me sportele të shtuara në mënyrë që të krijojnë lehtësi për kalimin e qytetarëve.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.