Kryesore

‘Bomba’ e Zaevit: Nuk e lejoj një pederast të rrëzojë qeverinë!

09:10 - 14.08.19 gsh

Kryeministri i vendit Zoran Zaev gjatë një konference për shtyp, duke iu përgjigjur gazetarëve për rastin “Reket”, tha se ai nuk do të lejojë që disa mafiozë kriminelë, një gazetar, dhe duke i kërkuar falje komunitetit LGBT, një pederast të rrëzojnë qeverinë e tij nga pushteti.Ai theksoi se Qeveria është e vendosur të luftojë deri në fund dhe secili të mbajë përgjegjësi për atë që po ndodh me rastin Reket. Ai flet edhe për Janevën ku e quan qasjen e saj si idoteske dhe se drejtësia duhet t’i shkojë deri në fund kësaj afere.Reagime pas deklaratës së Zaev: Jo kryeministër, LGBT nuk do ju falëVetëm pak minuta pas publikimit të deklaratës së kryeministrit Zaev i cili duke komentuar aferën e rastit Harac ka thëns se nuk do të lejojë që asnjë i perfshire, as gazetar apo një homoseksual të prishë qeverinë, rrjetet sociale janë vërshuar me reagime të ndryshme.Uranija Pirovska drejtoresha e Komitetit të Helsinkut në profilin e saj ka shkruar se gjithcka që është bërë deri më tani ka qenë thjeshtë një demagogji e rëndë./Zhurnal.mk

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.