Horoskopi

Horoskopi i datës 14 Gusht 2019

00:00 - 14.08.19 Gazeta ShqiptareJu nuk keni asgjë për të fshehur dhe asgjë për t’u frikësuar, kështu që shprehuni ashtu si ndiheni. Jini të sinqertë në lidhje me shqetësimet tuaja dhe do të ndiheni më i çliruar.

Besoni thashethemet që keni dëgjuar kohët e fundit, sepse ato janë të vërteta dhe sa më shpejt ta pranoni këtë, aq më shpejt do të përgatiteni për pasojat. Kuptoni se xhelozia e disa njerëzve është problemi i tyre dhe jo i juaji.

Sot do të takoni një person argëtues, i cili do t’jua bëjë ditën të pazakontë. Eshtë nga ato ditë ku ju nuk keni planifikuar asgjë e megjithatë, nuk do të jetë si ditët e tjera. Shijojeni në maksimum.

Tani e tutje shmangni përfshirjen me njerëzit, motivimet e të cilëve ju ngatërrojnë, ju zhgënjejnë ose ju shqetësojnë. Jo të gjithë duhet të jenë miku juaj më i mirë. Bëni një përzgjedhje të zgjuar.

Ka shumë mundësi të mrekullueshme për të ushqyer egon tuaj sot. Një person tërheqës e ka vëmendjen te ju. Dikush po përpiqet t’ju njohë më mirë. Mos i anashkaloni buzëqeshjet që merrni në rrugë.

Një ndryshim i mendimit nuk nënkupton domosdoshmërish një ndryshim në moral, kështu që është e rëndësishme të respektoni miqtë tuaj, që nuk pajtohen me mënyrën se si ndiheni për çështje të caktuara. Dy njerëz që nuk pajtohen për diçka mund të jenë të virtytshëm. Në dashuri dëgjoni mendimin ndryshe.

Nëse po flisni shumë për ndryshimet që dëshironi të bëni në jetën tuaj, mund të bëni presion shumë mbi veten tuaj, duke u dhënë pritshmëri njerëzve. Herët a vonë do të duhet të filloni të jepni rezultate. Sot ju duhet të veproni, jo të diskutoni.

Ka tension në ajër dhe një fjalë e gabuar mund të shkaktojë trazira. Mos shkaktoni dallgë, veçanërisht nëse nuk dini saktësisht se çfarë po ndodh. Kjo vlen edhe për raportin tuaj me dikë.

Dikush në një pozicion shumë të fuqishëm është i etur të dëgjojë atë që mendon për një zhvillim të kohëve të fundit. Supozimet do t’ju mashtrojnë sot. Mënyra e vetme për të mësuar të vërtetën është të themi të vërtetën.

Nga ana shoqërore ju mund të ndiheni më pak energjikë, por kjo nuk do të dëmtojë pozicionin tuaj social. Edhe pse ndoshta nuk do të dëshironit të dilnit, organizoni diçka brenda ambienteve të shtëpisë.

 

Gjërat janë ngadalësuar pak në jetën tuaj, por kjo nuk duket se po ndikon aspak në nivelet e energjisë suaj! Jeni akoma duke shfrytëzuar të gjitha hapësirat për të gjetur mundësi të reja. Bëjini gjërat nëse besoni me pasion te suksesi juaj.

Sot mund t’ju duhet të jeni më i drejtpërdrejtë për të arritur qëllimin tuaj. Një ngjarje e ardhshme familjare po ju entuziazmon, sepse do të shihni disa fytyra miqësore që ju kanë munguar.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.