LIFE STYLE

7 fakte historike që nuk i keni ditur

15:23 - 18.08.19 gsh

Duket se sado përpiqen ta mbajnë fshehur, e shkuara historike arrin të dalë në pah. Ndryshe nga ç’keni lexuar në librat e historisë, ky artikull do t’ju njohë me disa të vërteta interesante.  1. Shërbyesit/et e faraonëve egjiptianë ishin të zhytur në mjaltë.Image
  2. Kristofer Kolombi u betua se pa sirena gjatë udhëtimeve të tij.Image
  3. George Washington mund t’i shtypte arrat me mollëzat e gishtërinjveImage
  4. Presidenti Abraham Lincoln ishte një kampion wrestling-uImage
  5. Gjenerali meksikan, Santa Anna organizoi një funeral për këmbën e tij të humbur në luftëImage
  6. Napoleon Bonaparti u sulmua dikur nga lepujt.Image
  7. Hitleri dhe Mussolini u nominuan që të dy për çmimin Nobel

 

auto_Saranda3-31566111371 auto_gttdg-t-151566111370 auto_Saranda1-21566111370 auto_Saranda2-21566111370 auto_Saranda4-11566111370 auto_Saranda6-11566111369 auto_Saranda5-11566111369
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE