Kulturë

“Lule t’bukra ka Tirona”/ Bilbili Merita Halili rikthehet në skenë pas më shumë se 20 vitesh mungesë

15:00 - 02.09.19 gsh.al

Bilbili i këngës popullore, Merita Halili vjen me një koncert recital pas më shumë se 20 vitesh mungesë.Koncerti do të mbahet në datat 27 dhe 28 shtator në orën 19:00 në Pallatin e Kongreseve. Ky koncert është njoftuar nga

Teatri Kombetar i Operas, Baletit dhe Ansamblit Popullor njofton koncertin, ku shkruan:

“LULE T’BUKRA KA TIRONA”
KONCERT RECITAL I BILBILIT TE SHQIPERISE SE MESME 
MERITA HALILI DHE ANSAMBLI POPULLOR

27 DHE 28 SHTATOR – ORA 19:00
NË PALLATIN E KONGRESEVE

Një koncert recital i cili rikthen pas më shumë se 20 – vitesh bilbilin e Shqipërisë, Merita Halili. Premierë absolute e Ansamblit Popullor të Këngëve dhe Valleve.

Duke filluar nga dita e nesërme biletat shiten në sportelin e Pallatit te Kongreseve nga ora 10:00-20:00. Bileta kushton 1000 lekë. Ju mund të rezervoni me sms në inbox ose në numrin e telefonit 0676327313!

Ju mirëpresim!

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE