Sport

“Thonin se do na rrihte Çekia”/ Ironi e Kadri Veselit dhe futbollistëve kosovarë

15:01 - 09.09.19 gshKosova arrin të fitojë përballë kombëtares së Republikës Çeke me rezultatin 2-1 në ndeshjen e vlefshme për kualifikimin Euro 2020. Fitorja ka patur jehonë edhe në mediat ndërkombëtare, ku është cilësuar si një fitore historike.

Në rrjetet sociale të shumta kanë qenë reagimet dhe ironitë. Ajo që ka spikatur ka qenë pikërisht një video e postuar nga ish-kryeparlamentari Kadri Veseli. “Thojshin që ka me na mujtë Çekia ”, ka shkruar Veseli përkrah videos, ku shihet së bashku me djemtë e Kombëtares, duke u shkrirë gazit.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.