Aktualitet

Foto+Video/ Pamje nga shtëpia ku ndodhi vrasja në Kavajë, ja çfarë ka mbetur pas përleshjes

09:45 - 10.10.19 gsh

Kavaja është tronditur mëngjesin e sotëm teksa një person ka mbetur i vrarë dhe një tjetër i plagosur. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në shtëpinë e shtetases M.Q.  Fotot dhe video sjellin panoramën e asaj çfarë kjo ngjarje e rëndë ka lënë pas. Gjurmë gjaku, dyer të shqyera janë disa nga detajet që tregojnë se mes të pranishmëve ka pasur një përleshje edhe fizike. Viktima Dritan Haxholli ka pasur një lidhje dashurie me vajzën në fjalë. Prej disa javesh ata ishin ndare por kjo nuk pranohej nga Haxholli, i cili e shqetesonte here pas here vajzen ne telefon dhe ne banese.E njejta gje ka ndodhur edhe mesnaten duke u gedhire e enjtja. Haxholli ka marre vajzen ne telefon dhe i ka thene se ajo nese ndahet nga ai nuk do te jetoje e qete. Vajza e ka ftuar Haxhollin ne banese per tu sqaruar. Ne banese vajza ka thirrur mikun e saj Bledar Tocin i cili i kishte ofruar ndihme se do i zgjidhte konfliktin me ish te dashurin.

Ne banesen e vajzes ishin edhe 2 persona te tjere. Miq dhe fqinje te vajzes. Ne momentin kur Haxholli eshte futur ne banese i armatosur me kallashnikov para tij ka dale polici i burgjeve Bledar Toci dhe ka tentuar ta ndale por Haxholli e ka qelluar duke e plagosur. Ne keto kushte polici ka nxjerre armen e sherbimit pistolete dhe ka qelluar ne drejtim te haxhollit duke e lene te vdekur.

Sequence 01.00_00_38_21.Still040 Sequence 01.00_01_22_21.Still045 Sequence 01.00_01_31_07.Still044 Sequence 01.00_00_57_15.Still043 Sequence 01.00_00_48_14.Still042 Sequence 01.00_01_02_20.Still046
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.