Kryesore

7 deputetë nxjerrin bllof Rudina Hajdarin: Ja dokumenti me firma, grupin Demokrat nuk e drejton ti, por Korab Lita

20:13 - 14.10.19 Gazeta Shqiptare

Pasditen e sotme deputeti i Grupit Parlamentar Demokrat Korab Lita dha lajmin se deputetët e tjerë të këtij grupi i kishin hequr drejtimin Rudina Hajdarit, dhe ia kishin besuar atij.Reagimet ishin të shumta, ndërsa pas disa orësh reagoi dhe vetë deputetja Rudina Hajdari. ‘Ju sigurojë se unë jam në krye të grupit Demokrat që ndërkohë po zgjerohet dhe forcohet edhe më shumë. Vendosmëria jonë për të çuar deri në fund reformimin e sistemit është detyrim ndaj çdo demokrati dhe opozitari që kërkon ndryshimin në Shqipëri. Shihemi te enjten’, këmbënguli Rudina Hajdari, duke zgjedhur t’i përgjigjej interesit te qytetarëve dhe mediave vetëm me dy fjali.

Mirëpo, duket se anëtarët e grupit Parlamentar Demokrat e kishin marrë vendimin, në krye të tyre tashmë do të ishte Korab Lita e jo Rudina Hajdari. Si për t’ju përgjigjur Hajdarit, Korab Lita ka publikuar dhe pak më parë dokumentin drejtuar Kuvendit dhe kryetarit Ruçi, për ndryshimin e kryetarit të grupit demokrat.

Në dokument, Rudina Hajdari tashmë nga kryetare, bëhet anëtare e thjeshtë e grupit Parlamentar Demokrat. “Nje falenderim te veçante per koleget e mi te cilet verdiktin e tyre ne lidhje me kryesimin e Grupit e dhane jo vetem me vote por edhe me firmë”, shkruan kreu i ri i grupit Korab Lita, ndërsa për të vërtetuar postin, publikon dhe foto të dokumentit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.