Kosova

Kurti konfirmon marrëdhënien e ngrirë me Ramën, kryeministri as nuk e uroi për fitoren

12:07 - 23.10.19 gsh

Albin Kurti ka publikuar në rrjetet sociale letrat që ka marrë pas fitimit të zgjedhjet. Ashtu si vetë kandidati për kryeministër thotë atë e ka uruar kryeparlamentari Gramoz Ruçi. Por ajo që bie në sy është se Kurti nuk ka marrë një urim nga kryeministri Rama.Statusi i Albin Kurtit

Gjatë dy javëve të fundit pranova shumë telefonata, mesazhe e letra urimi për rezultatin dhe suksesin e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në zgjedhjet e 6 tetorit. Nga Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, z. Gramoz Ruçi, Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, z. Zoran Zaev, Kryetari i Kryesisë së Bosnjë dhe Hercegovinës, z. Željko Komšić, Nënkryetari i Kuvendit të Malit të Zi, z. Genc Nimanbegu, ish Presidenti i Kroacisë, z. Stjepan Mesić, e shumë të tjerë. Me bashkëpunim të ngushtë me partnerët fqinjë e miq tonë, do të jemi një hap përpara zhvillimit e integrimit tonë. U jam mirënjohës të gjithëve për urimet, përgëzimet dhe gatishmërinë e shprehur për mbështetje.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.