Kryesore

Video/ “Pisa, ekip laska**sh”, trajneri shan dhe godet futbollistët e Laçit

10:59 - 30.10.19 gsh

Një video tronditëse po qarkullon në rrjetet sociale, ku duket një nga ish-trajnerët dhe ish-pjestarët e stafit teknik të ekipit të Laçit U-17, Ndue Tarazhi, i cili qëllon me radhë futbollistët e tij pas një ndeshje. Ai i kërkon llogari lojtarëve të vegjël për humbjen, ndaj një ekipi kundërshtar të cilin e konsideron skuadër laska**sh.Por teksa i godet disa prej tyre në kokë dhe I ofendon në mënyra të ndryshme dhe me fjalor të rëndë, njeri prej lojtarëve nuk duron më dhe reagon. Vetëm ndërhyrja e ndihmësit të tij, sic duket në video qetëson disi gjakrat.Në fakt kjo video është e disa kohëve më parë, ndërsa Ndue Tarazhi nuk është më pjesë e stafit teknik të Laçit U-17. Komunikimi i ish trajnerit U17 të Laçit me lojtarët pas një humbjes: “Ti, mirë je? Po ti, mirë je dhe ti? Po ti, ku je? Ata bënë dy gola, dhe i bënë për fajin tënd. Po ti, do me lujt futboll, do me lujt në Greqi? Pisa. S’ju vje turp, maskarenj.

Palaço. Doni me lujt futboll me Laçin. Zagarë. A ju thashë të hyni me mentalitet fituesi? Si jua bëjnë golin ju të dyve? Asnjë nuk i turret topit. A ju kam thënë të bëni regjim 1-ditor? Nuk keni fjetur gjithë natën, rrini nëpër televizor e kafe, nuk ju vjen turp. Ai ekip lask***sh atje, me ju mund ata, mër pisa. Nuk kam çfarë ju them, në dash fitoni, në dash humbni. Pisa. Ju jeni pisa. Dy gola ty t’i kanë bërë. Të dy. Ti i ke ngrënë. Nuk ju vjen turp. Në duel shpejtësie. Çfarë ke që sheh? Ulu aty, se ta marr shpirtin. Ulu këtu, ulu këtu, këtu”, thotë ndër të tjera trajneri që edhe i godet në kokë futbollistët./Vizion plus

 

Video shokuese/ Trajneri i moshave në LAÇ rreh dhe shan lojtarët pas një humbje.

Publiée par VIZION PLUS sur Mercredi 30 octobre 2019

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.