Horoskopi

Horoskopi i datës 8 Nëntor 2019

00:00 - 08.11.19 Gazeta ShqiptareDo të ndjeni dëshirën për ta ngritur në piedestal partnerin/partneren tuaj. Do të dëshironi që ta shihni atë si personin perfekt për ju. Do të përpiqeni të bëni gjithçka që ta kënaqni gjysmën tuaj më të mirë. Sa i përket anës profesionale, nuk parashikohen ndryshime.

Lidhja romantike nuk po ju shkon perfekt. Gjërat mund të jenë pak të paqarta në këtë drejtim. Komunikimi do të jetë kyç për zgjidhjen e këtyre problemeve. Mos bëni kritika të shumta, pasi jo gjithmonë do të mirëpriten.

Fati do t’ju buzëqeshë sa i përket dashurisë dhe romancës suaj. Ka gjasa të ndodhin disa ndryshime të mëdha në lidhje me çështjet e zemrës. Sa i përket anës profesionale, nuk përjashtohet mundësia e ndonjë debati të mundshëm me një prej kolegëve tuaj.

Çështjet e dashurisë do të zënë pjesën më të madhe të ditës së sotme. Një vendim i rëndësishëm do të mbetet në dorën tuaj, ndaj mos u nxitoni. Sa i përket familjes, një prej anëtarëve do t’i të kërkojë më shumë vëmendje nga ana juaj.

Përgatituni për një ditë të mbushur plot aktivitete shoqërore dhe për biseda mjaft të këndshme. Nëse keni ndërmend të bëni shoping, kjo e premte nuk është dita e duhur. Bëni kujdes me gjendjen financiare, pasi ka gjasa të dilni jashtë buxhetit tuaj.

Ekziston mundësia të përballeni me probleme në lidhjen tuaj romantike, për shkak mënyrës sesi i shprehni ndjenjat. Në aspektin profesional nuk do të keni mundësi të jepni gjithë energjinë tuaj. Angazhohuni më shumë në projektet e lëna përgjysmë.

Nëse keni ndërmend t’i shprehni ndjenjat dikujt, mos u tërhiqni, pasi gjërat janë në favorin tuaj. Kini më shumë besim në vetvete, pasi vetëm kështu mund të ecni përpara. Sa i përket aspektit profesional, ekziston mundësia të zhvilloni një bisedë të rëndësishme me shefat tuaj.

Do ta keni të vështirë të angazhoheni në detyra të rëndësishme sot. Mund t’ju shfaqen disa probleme në dashuri duke ju marrë kështu të gjithë vëmendjen. Do të jeni të pavendosur për të zgjedhur mënyrën që dëshironi.

Mund të realizoni disa takime të rëndësishme gjatë kësaj të premteje, të cilat do t’ju vlejnë shumë në aspektin profesional. Mbrëmja do të jetë shumë më e qetë. Një miku juaj do të dëshirojë të diskutojë një çështje me ju dhe pret këshillat tuaja.

Do të mendoni për dashurinë në pjesën më të madhe të ditës, kështu që jepini zemrës vëmendje të plotë. Do të keni probleme me komunikimin me partnerin/partneren tuaj, ndaj tregohuni të duruar. Jepini kohën e duhur të reflektojë dhe të bëjë hapin i/e pari.

 

Mirësjellja juaj do të vlerësohet shumë. Disa persona do t’ju komplimentojnë. Nëse pranoni gabimet në punë, do t’ju kthehet në avantazh. Sa i përket anës financiare, nuk parashikohen ndryshime.

Mos investoni në disa skema të dyshimta financiare. Ka gjasa që dikush t’ju shprehë ndjenjat që ka ndaj jush prej disa kohësh. Shmangni personat që qëndrojnë pranë jush vetëm kur kanë interes.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.