Kryesore

Euro 2020/ Shqipëria mbyll kualifikueset me humbje, mposhtet 0-2 nga ‘gjelat’

23:43 - 17.11.19 Gazeta Shqiptare

Ka përfunduar ndeshja Shqipëri-Francë, ku ‘gjelat’ kanë fituar me rezultatin 0-2.Golat u shënuan në minutën e 8’-të nga Tolisso dhe në minutën e 30’-të nga Antoine Griezman.

Inagurimi i stadiumit të ri ‘Air Albania’ mesa duket nuk ishte edhe aq fatsjellës për kuqezinjtë.

Kombëtarja shqiptare përfundon grupin H të kualifikueseve për EURO 2020 në vendin e katërt. Nga ky grup u kualifikuan kampionia e botës në fuqi, Franca dhe Turqia.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE