Aktualitet

DOREHEQJA/ “Janë strehuar në hotele me 5 yje që s’do i përballonin dot vetë”, janë lapsuse apo mungesë ndjeshmërie?

12:33 - 01.12.19 Gazeta Shqiptare

Kryebashkiakja e Durrësit, Valbona Sako, deklaroi mëngjesin e së dielës se do të japë dorëheqjen për shkak të stresit që pësoi nga reagimet negative ndaj një interviste të saj televizive mbrëmjen e kaluar.“E lënduar nga reagimi i madh negativ ndaj një prononcimi që bëra, nën një stres që i kalon fuqitë e mia, jap dorëheqjen nga detyra e Kryetares së Bashkisë Durrës,” deklaroi Sako.

Kryebashkiakja që mori postin nga zgjedhjet pa garë të 30 qershorit pasi ka bërë karrierë si drejtoreshë në tatime, tregoi mungesë ndjeshmërie gjatë dy prononcimeve të dhëna në media. Në njërën në Top Channel, [Link] ajo sugjeroi se “duhet të jemi të kënaqur që kemi 50 viktima sepse në raste të tjera ka edhe 1 mijë viktima”, ndërsa në tjetrën, në ABC News, [Link] ajo sugjeroi se të pastrehët e shkaktuar nga tërmeti do të strehohen në “hotele me pesë yje të cilat në kushtet normale zotërinjtë nuk mund t’i paguanin për pushime”.

Qeveria është përballur me akuza për paaftësi dhe mungesë përgatitjesh për t’u përballur me krizën e shkaktuar nga tërmeti. Sako është zyrtarja e parë që largohet për këtë shkak./Reporter.al

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.