Bota

Drogë dhe armë nga Shqipëria/ Superaksioni i policisë në Itali, arrestohen 20 persona

12:08 - 12.12.19 gsh

Autoritetet italiane kanë arrestuar 20 persona mëngjesin e kësaj të enjte. Mediat fqinje raportojnë se të arrestuarit dyshohen të jenë të përfshirë në trafikun e armëve dhe drogës nga Shqipëria në drejtim të Italisë.Ta ndaluarit janë të gjithë rezidentë në zonën e Barit, ndërsa autoritetet vijojnë kontrolle të imtësishme për të ekzekutuar bllokimin e aseteve të këtij grupi, i cili konsiderohet me rrezikshmëri të lartë shoqërore. Mediat fqinje raportojnë se përgjatë 24 muajve janë sekuestruar tonelata marijuanë, pistoleta dhe automatikë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE