EMRI/ Hodhi 22.5 kg kanabis poshtë një ure rrugës për Moravë, arrestohet 29-vjeçari

Policia e Korçës ka bërë me dije se ka identifikuar dhe arrestuar poseduesin e 22 kg lëndëve narkotike të gjetur poshtë një ure. Blutë sqarojnë se në pranga është vënë Gjergji Tallko, 29 vjeç, banues në Korçë. Gjatë kontrollit që shërbimet e Policisë kanë ushtruar në mjetin me targa AA657CS si edhe në banesën e tij, iu gjetën Me shume ...

by gsh.al | Publikuar 3 orë me pare
By gsh.al ne E diel, Tetor 22nd, 2017
0 Comments

“Ky është Nekua, i dënuar me 10 vite burg se prashiste hashash”

    Avokati Saimir Vishaj përmes një statusi në rrjetin social “Facebook” ka treguar historinë e një të dënuari me 10 vite burg, pasi u kap duket prashitur dhe ujitur parcelat me kanabis. Nekua Me shume ...

By gsh.al ne E diel, Tetor 22nd, 2017
0 Comments

Aksident me vdekje në Itali/ Makina përplaset me pemën, humb jetën i riu shqiptar (Emri)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të kësaj të diele në Pisa të Italisë, ku për pasojë një shqiptar ka mbetur i vdekur. Siç bëjnë me dije mediat italiane, si pasojë e aksidentit ka Me shume ...

By gsh.al ne E diel, Tetor 22nd, 2017
0 Comments

Avionë droge mbi qiellin shqiptar? Berisha publikon fotot: Mizat po fluturojnë në narko-shtetin e Noriegës  

  Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka publikuar një foto të një avioni, që sipas mesazhit të mbërritur në adresë të tij fluturon Me shume ...

By gsh.al ne E diel, Tetor 22nd, 2017
0 Comments

Agjentët e FBI në Tiranë/ Rama: Të gjithë do të kalojnë në sitë, kontroll edhe për sinqeritetin

    Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë fjalës së tij në takimin në Ministrinë e Brendshme me drejtuesit e Policisë së Shtetit, ka njoftuar se me mbërritjen e agjentëve të FBI, gjithë Me shume ...

By gsh.al ne E diel, Tetor 22nd, 2017
0 Comments

Paralajmërimi i fortë i Ramës: Vetingu në policinë e shtetit është për të ndarë qartë dhe prerë ‘shapin nga sheqeri’

Në takimin që po zhvillohet në Ministrinë e Brendshme, numri një i Qeverisë, Edi Rama, duke numëruar sukseset e Policisë së Shtetit dhe duke e quajtur sulmin ndaj policisë baltosje nga kazani për demotivimin Me shume ...

By gsh.al ne E diel, Tetor 22nd, 2017
0 Comments

Fatmir Xhafaj, mesazh të fortë policëve: Besimi është lëkundur, më mirë ikni nëse…

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, u është drejtuar sot me mesazh të qartë dhe me tone të forta, efektivëve dhe drejtuesve të Policisë së Shtetit që të bëjnë me përgjegjësinë e duhur detyrën Me shume ...

By gsh.al ne E diel, Tetor 22nd, 2017
0 Comments

Flet prokurori që arrestoi Fatos Nanon: Pse u nxituan me Tahirin, duhej të…

    Kërkesa e prokurorisë për t’i hequr imunitetin e deputetit Saimir Tahirit, ka hapur mjaft debat ditët e fundit në politikën shqiptare. Prej dy ditësh Këshilli i Mandateve është mbërthyer nga Me shume ...

By gsh.al ne E diel, Tetor 22nd, 2017
0 Comments

EMRI/ Ishte kthyer në makthin e grave në Shkodër, arrestohet skifteri 27-vjeçar

  Një 27-vjeçar, i akuzuar për vjedhje, është arrestuar nga Policia e Shkodrës. Kolë Prroni akuzohet si autor i disa vjedhjeve të ndodhura në Shkodër, kryesisht bizhuteri. Më datë 21.10.2017, nga shërbimet Me shume ...

By gsh.al ne E shtunë, Tetor 21st, 2017
0 Comments

Tirana “zien” nga çështja Tahiri/ Donald Lu e kalon fundjavën në Korçë

Edhe pse shumë shpesh ai ka bërë deklarata të forta, në mesin e çëshjes Tahiri, ai ka zgjedhur relaksin. Teksa në Tiranë diskutohej arrestimi i ish-ministrit të Brendshëm, ambasadori amerikan ka preferuar Me shume ...

Kalo te paneli