Media në Serbi: Sipërmarrës të afërt me qeverinë kontrollojnë mediat

Publikohet një studim i detajuar mbi gjendjen e mediave në Serbi. Sipërmarrës të afërt me qeverinë kontrollojnë mediat, tenderat jepen tek mediat e afërta me qeverinë. Tregu i mediave në Serbi është shumë i përqëndruar dhe krerët shtetërore nën presidentin Vuçiç ushtrojnë një ndikim të konsiderueshëm në raportimin mediatik Me shume ...

by gsh.al | Publikuar 2 orë me pare
By gsh.al ne E enjte, Qershor 22nd, 2017
0 Comments

Emrat/ Një shqiptari “bosi” i drogës në Itali, zbulohen rolet e bandës

  24-vjeçari, Fatmir Muhaj ishte koka e bandës që bënte kërdinë me drogë në Bolzano. Mediat italiane shkruajnë se ai është tashmë në pranga, me akuzën edhe të trafikut të drogës dhe pjesëmarrjes Me shume ...

By gsh.al ne E enjte, Qershor 22nd, 2017
0 Comments

“Mirupafshim nënë, merr frymë për ne”, ja mesazhi prekës i fëmijëve për shqiptaren e vrarë nga burri në Itali

Diana Vrapi, gruaja shqiptare që u vra nga i shoqi pak ditë më parë në komunën Bustio Arsizo në provincën e Varezes (Itali) është përcjellë për në banesën e fundit. Diana u përcoll me nderime dhe Me shume ...

By gsh.al ne E enjte, Qershor 22nd, 2017
0 Comments

Tensionet SHBA-Rusi, një luftë e re brenda luftës

Kjo është një luftë e re brenda luftës. Në brendësi të konfliktit që zgjat prej gjashtë vjetësh në Siri, është zhvilluar një tjetër që sheh të kundërvëna Rusinë dhe Shtetet e Bashkuara, për Me shume ...

By gsh.al ne E mërkurë, Qershor 21st, 2017
0 Comments

Kush është njeriu i Vladimir Putin në Ballkan, një skifter i Kremlinit

Nëse do t’u besojmë pamjeve të jashtme, atëherë duhet të besojmë se Vladimir Putin ka një të besuar të ri në Ballkan. Nikolai Patrushev, një skifter i Kremlinit, agjent në karrierë dhe bashkëpunëtor Me shume ...

By gsh.al ne E mërkurë, Qershor 21st, 2017
0 Comments

Shqiptari masakron me thikë një të ri në Itali, arrestohet 27-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e mesnatës së djeshme në Alba Adriatika, ku një shqiptar ka masakruar me thikë një të ri rom. Manuel spinelli 22 vjeç kishte dalë më miqtë e tij në një prej Me shume ...

By gsh.al ne E mërkurë, Qershor 21st, 2017
0 Comments

Video/ Euroaktiv: Kanabizimi i vendit bllokon Shqipërinë për në BE

Në shkrim thuhet se çështja e kanabisit është një çështje që është lënë në hije në këtë fushatë dhe po flitet pak. Euroaktiv shkruan se pak kohë më parë opozita shprehej se nuk do futej në Me shume ...

By gsh.al ne E mërkurë, Qershor 21st, 2017
0 Comments

Erdogan kundër Shqipërisë së Madhe, ngazëllehet Presidenti i Serbisë, Vuçiç: Falemindetit!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç në një intervistë për televizionin publik ka deklaruar se i frikohet “ndryshime kushtetuese”, për të cilat thotë se Serbia nuk është ende gati. “Në preambulën Me shume ...

By gsh.al ne E Martë, Qershor 20th, 2017
0 Comments

Alarm për shpërthim në Bruksel, policia vret një person në “Grand Platz”

Sheshi kryesor dhe stacioni qendror në kryeqytetin e Belgjikës, Bruksel është evakuuar pas raportimeve për një shpërthim. Dëshmitarët thanë se “La Grand Platz”, u pastrua brenda pak sekondash, ndërsa Me shume ...

By gsh.al ne E Martë, Qershor 20th, 2017
0 Comments

Operacion i madh antidrogë në Itali, arrestohen 35 persona, mes tyre shqiptarë

Një operacion antidrogë është në vazhdim, ndërsa në pranga janë vënë 35 persona. Bëhet fjalë për një aksion të zhvilluar në veri të Italisë, ku janë arrestuar italianë, shqiptarë, rumunë e Me shume ...

Kalo te paneli