Emrat dhe Fotot/ Kush janë viktimat e sulmit në Barcelonë, mes tyre dhe një 3-vjeçare

Viktima më e vogël e sulmit të djeshëm me furgon në Barcelonë është një 3 vjeçare spanjolle, identiteti i së cilës nuk bëhet i ditur. Vogëlushja ndodhej së bashku me nënën dhe dajën e kësaj të fundit në momentin kur një furgon mori para turmën mesditën e djeshme në sheshin kryesor të Barcelonës, ku mbetën të vdekur 14 Me shume ...

by gsh.al | Publikuar 2 ditë me pare
By gsh.al ne E premte, Gusht 18th, 2017
0 Comments

Tmerri në Barcelonë/ Shkon në 14 numri i të vdekurve, Spanja 3 ditë në zi. Mbahet 1 minutë heshtje në nderim të viktimave

  Ka shkuar në 14 numri i viktimave nga sulmi terrorist me furgon që mori para turmën në sheshin “Katalunja” në Barcelonë të Spanjës. Mësohet se një prej të plagosurve ka humbur jetën sot në Me shume ...

By gsh.al ne E premte, Gusht 18th, 2017
0 Comments

Foto/ Momenti emocionues kur ish-ushtari i UÇK-së kthehet në Kosovë, pas 13 vjet burg në Serbi

  Luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Anton Lekaj- Pinqo, është kthyer sot nga Serbia, i cili po mbahej padrejtësisht në burgun serb prej 13 vitesh. Gazeta Blic ka siguruar disa fotografi Me shume ...

By gsh.al ne E premte, Gusht 18th, 2017
0 Comments

FOTO/ Sulmi në Barcelonë, arrestohen 3 persona, vetëdorëzohet i akuzuari: Më vodhën identitetin!

Policia spanjolle ka arrestuar një person të tretë të dyshuar për sulmin e djeshëm në Barcelonë, kur një furgon çau turmën e njerëzve në rrugën e famshme “Las Ramblas” duke lënë të vdekur 13 Me shume ...

By gsh.al ne E premte, Gusht 18th, 2017
0 Comments

 “Do t’ju gjejmë dhe do t’ju nxjerrim para drejtësisë”, e gjithë bota flet për Spanjën: Përkrah jush kundër terrorit

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka shkruar një mesazh në “Twitter” pas sulmit në Barcelonë se, “SHBA e dënon sulmin terrorist në Barcelonë, Spanjë dhe do të bëjë gjithçka Me shume ...

By gsh.al ne E premte, Gusht 18th, 2017
0 Comments

Parandalohet një tjetër sulm në Spanjë, policia vret 5 terroristët. Ja plani që kishin

Një tjetër sulm terrorist është parandaluar në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë 13 persona dhe u plagosën dhjetëra të tjerë. Mediat ndërkombëtare kanë raportuar se 5 persona në Me shume ...

By gsh.al ne E enjte, Gusht 17th, 2017
0 Comments

Vidhnin njerëzit kur iknin me pushime, arrestohen “5 skifterë” shqiptarë që bënin kërdinë në Itali

  5 shqiptarë, anëtarë të një bande të specializuar e të rrezikshme për vjedhjen e banesave, janë ndaluar ditët e fundit nga policia e Breshias dhe Milanos. Grupi kriminal e kishte bazën në Sesto San Me shume ...

By gsh.al ne E enjte, Gusht 17th, 2017
0 Comments

Deklarata ‘bombë’ e SHBA: Lufta me Korenë e Veriut do ishte tmerrshme, por jo e paimagjinueshme

  Kreu i Shtabit të Përgjithshëm të ushtrisë amerikane, gjenerali, Joseph Dunford, ka thënë se opsioni ushtarak ndaj kërcënimeve të Koresë Veriore për lansim të raketave, do të ishte i “tmerrshëm”, Me shume ...

By gsh.al ne E enjte, Gusht 17th, 2017
1 Comment

Gjuriç: UNMIK dëshmi e pakëndshme në Kosovë, prandaj duan ta përzënë

  Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, ka thënë se UNMIK është dëshmi e pakëndshme në Kosovë, për atë që ai e ka quajtur dhunim të drejtësisë Me shume ...

By gsh.al ne E enjte, Gusht 17th, 2017
0 Comments

E qëllojnë 15 herë me thikë dhe e lënë në mes të rrugës, masakrohet “Cani” në Mynih

  Një ngjarje e rëndë është shënuar në qendër të qytetit të Mynihut në Gjermani, rreth orës 22:00 të mbrëmjes së djeshme. Një 25-vjeçar shqiptar nga Gjilani është sulmuar me thika nga katër Me shume ...

Kalo te paneli