Parashikimi i OKB: Në vitin 2011 Shqipëria do të ketë vetëm 1.6 milione banorë

Nga parashikimet të fundit të Divizionit të Popullsisë pranë OKB, gjatë dekadave të ardhshme disa shtete të Ballkanit pritet të përjetojnë rënie shqetësuese të popullatës së tyre. “Disa vende pritet të përballen me një rënie popullsie më shumë se 15 për qind deri në vitin 2050, përfshirë këtu Bullgarinë, Kroacinë, Letoninë, Me shume ...

by gsh.al | Publikuar 1 orë me pare
By gsh.al ne E enjte, Qershor 22nd, 2017
0 Comments

EMRAT/ Trashëgimtarët, ja 1000 përfituesit e këstit të dytë. Pagesat vetëm në llogaritë bankare

  Ornela MANJANI  Trashëgimtarët e ish-të dënuarve politikë kanë gati këstin e dytë të pagesës së dëmshpërblimit. Bëhet fjalë për 1000 përfitues, të cilët kanë dorëzuar dokumentet dhe janë Me shume ...

By gsh.al ne E enjte, Qershor 22nd, 2017
0 Comments

Mjedisi, ja premtimet e kandidatëve për Tiranën

  Ola MITRE Pas publikimit të platformave nga 3 partitë më të mëdha në vend, “Gazeta Shqiptare” pyeti kandidatë për deputetë në Tiranë për një shpjegim më të detajuar rreth programit Me shume ...

By gsh.al ne E mërkurë, Qershor 21st, 2017
0 Comments

Procedura e re për lejet e ndërtimit, tarifa 10 mijë lekë. Ja hapat që ndiqen

Të gjithë personat e interesuar për të regjistruar në institucione një leje ndërtimi, tashmë e kanë këtë mundësi. Për çdo leje ndërtimi të miratuar nga kryetari i Këshillit të Fshatit apo KP-ja Me shume ...

By gsh.al ne E hënë, Qershor 19th, 2017
0 Comments

Ministrja teknike Kërtusha firmos tenderin prej 72 mln lekësh: Nënshkrimi i i kontratës është detyrim ligjor

Xhuljeta Kërtusha, ministrja teknike e Punës dhe Mirëqenies Sociale, ka firmosur një tender për rikonstruksionin e shtëpisë së të moshuarve kap shifrën e rreth 72 mln lekëve pa TVSH ose 87 milionë lekëve Me shume ...

By gsh.al ne E hënë, Qershor 19th, 2017
0 Comments

MATURA SHTETËRORE/ Dalin përgjigjet e provimit të gjuhës së huaj, ja ku mund ti shihni rezultatet

Rezultatet e provimit të detyruar të Maturës Shtetërore për Gjuhën e Huaj, që u zhvillua më 5 qershor, janë bërë publike. Ata janë publikuar nga Agjencia Kombëtare e Provimeve. Të gjithë maturantët Me shume ...

By gsh.al ne E hënë, Qershor 19th, 2017
0 Comments

Lumturi Mërkuri: Parandalimi i osteoporozës fillon që në rini, ja masat

Ola MITRE Ndërgjegjësimi për osteoporozën duhet të fillojë që në moshë të re, me qëllim që të ndërmerren masa për ta parandaluar atë”. Deklarata vjen nga mjekja dhe specialistja e shëndetit Me shume ...

By gsh.al ne E premte, Qershor 16th, 2017
0 Comments

Ulet çmimi i biletave të autobusit për ish-komunat në Tiranë, ja lista e plotë

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, sot nga Farka dha një lajm të mirë edhe për banorët që jetojnë në ish-komuna, të cilët përfitojnë nga ulja e çmimit të biletave të autobusit. Ai deklaroi Me shume ...

By gsh.al ne E premte, Qershor 16th, 2017
0 Comments

Pezullohet nga detyra Drejtori i Shërbimeve Mbështetëse nga ministrja Karabina

Një tjetër zyrtar i lartë është pezulluar nga detyra me urdhër të ministrit teknik të ministres së Arsimit, Mirela Karabina. Me anë të një njoftimi nga MAS, bëhet me dije se Drejtori i përgjithshëm Me shume ...

By gsh.al ne E premte, Qershor 16th, 2017
0 Comments

TEZA E ZGJIDHUR/ AKP: Ja përgjigjet e sakta për provimin e Matematikës

  Maturantët në të gjithë vendin i janë nënshtruar ditën e djeshme provimit të tretë me detyrim, që është Matematika. Procesi nuk ka kaluar pa incidente, duke qenë se varianti A i tezës qarkulloi Me shume ...

Kalo te paneli