20 VITE ME PARE – 22 qershor 1997

Piramidat, ja ana e panjohur Misteret e fajdeve në dosjet e Prokurorisë. Ja çka bërë shteti për të frenuar katastrofen financiare. Zbulohen letrat e një viti mes bankës dhe qeverisë. Dhjetra dokumente të ish-guvernatorit Luniku Drejtuar Meksit , Berishës dhe vete firmave. Nano e Shehu në Romë: A do arrihet pajtimi? Lideri demokrat Leonard Me shume ...

by gsh.al | Publikuar 9 orë me pare
By gsh.al ne E mërkurë, Qershor 21st, 2017
0 Comments

Portali italian “Topicnews.it”: Rikthimi i politikës rinore / LSI gati të drejtojë vendin

 “LSI, Lëvizja Socialiste e Integrimit të Shqipërisë, ku integrimi në BE është aq i lakmuar nga një popull me bindje europianiste, ndihet gati për të qeverisur vendin, i cili pavarësisht rritjes Me shume ...

By gsh.al ne E mërkurë, Qershor 21st, 2017
0 Comments

20 VITE ME PARE – 21 qershor 1997

Breshëri në Vlorë: Vjen Berisha Një makinë me sirenë ka krijuar konfuzion në orët e para të paradites. Më ka nisur beteja. Krisma e tension në qytet pas lajmit  të rreme, dy të plagosur. Dyshohet Me shume ...

By gsh.al ne E Martë, Qershor 20th, 2017
0 Comments

Video/ “Kavaja është e famshme për tjetër gjë”, Berisha sulmon Ramën për deklaratën e tij

Sali Berisha ka publikuar ditën e sotme një video të kryeministrit Rama gjatë vizitës së tij. “Kavaja është e famshme dhe për gjë tjetër, ka tjetër atraksion” ka thënë Rama përgjatë takimit në Me shume ...

By gsh.al ne E Martë, Qershor 20th, 2017
0 Comments

“Nuk paskemi qenë të pushtuar, por dashnorë”, ja si i përgjigjet gazetarja shqiptare Erdoganit

Gazetarja shqiptare, Arbana Xharra ka reaguar pas intervistës së dhënë nga presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan për Top Channel. Erdogan u shpreh se ka forca që po përpiqen të sjellin përçarje në Shqipëri, Me shume ...

By gsh.al ne E Martë, Qershor 20th, 2017
0 Comments

20 VITE ME PARE – 20 qershor 1997

Qëllon “Alba”, vritet nje i ri Sipas versionit zyrtar, “Viktima ishte trafikant droge”. Probleme me të huajt edhe në Berat e Gjirokastër. Ngjarje tragjike në Elbasan. Grekët : Ai qëlloi I pari. Në Me shume ...

By gsh.al ne E hënë, Qershor 19th, 2017
0 Comments

Rama shpërthen ‘live’ ndaj gazetarit: Je komplet në gjendje “shqyerje pule”, po bën muhabete rakie

Nga pyetjet ngacmuese që gazetari Ylli Rakipi i bënte kryeministrit Edi Rama, sollën që ky i fundit të ‘shpërthejë’ ndaj moderatorit të emisionit ‘Të Paekspozuarit’. I ftuar në studion e Me shume ...

By gsh.al ne E hënë, Qershor 19th, 2017
0 Comments

20 VITE ME PARE – 19 qershor 1997

Pritë me armë ndaj Nanos Në Mamurras, burra gra dhe fëmijë ndërpresin eskortën. Nano kthehet. Kalojnë Majko e Mejdani. Lideri socialist s’arrin të realizojë udhëtimin e parë drejt Veriut. Dje fjala Me shume ...

By gsh.al ne E diel, Qershor 18th, 2017
0 Comments

20 VITE ME PARE – 18 qershor 1997

Tank kundër policëve të Nanos Përfshihet nga flakët autoblinda që kishte shoqëruar politikanët në një mbledhje elektorale: edhe 16 të plagosur. Betejë pas mittingut të PS në Kuçovë: Dy te vrarë Vranicki Me shume ...

By gsh.al ne E shtunë, Qershor 17th, 2017
0 Comments

20 VITE ME PARE – 17 qershor 1997

“Zgjedhjet? Me parregullsi” Intervistë, zëdhënësi i ri i OSBE, Mark Smith, tregon vështirë. La Lumiere është fjala e fundit. Plumba mbi makinat e Mejdanit: Ktheu mbrapsht. Nga SHBA: Votimet duhet të Me shume ...

Kalo te paneli