Italianët, dosje për Habilajt dhe policinë para zgjedhjeve të 25 qershorit

Duhej një dosje italiane që të sillte një fakt, disa emra dhe një mori përgjimesh që vendi ynë të tronditej! Sigurisht, Shqipëria për shkak të gjallimit të frikshëm të krimit të organizuar, tashmë e kthyer në mafie prej disa vitesh, një fakt i servirur nga strukturat e huaja merret i mirëqenë, ndonëse është folur me emra dhe Me shume ...

by gsh.al | Publikuar 1 orë me pare
By gsh.al ne E mërkurë, Tetor 18th, 2017
0 Comments

20 VITE ME PARE – 18 Tetor 1997

  Nano vjen me para Perëndimi: Një miliardë USD për 5 vjet. Mbyllet mbledhja e Romës.  Kryeministri jep fjalën:  Piramidat do i mbyllim. Si vidhnin skemat piramidë: Ja mendimi i ekspertëve. Spektakël, Me shume ...

By gsh.al ne E Martë, Tetor 17th, 2017
0 Comments

20 VITE ME PARE – 17 Tetor 1997

Hapni dosjen e Berishës Kondi i kërkon  Komisionit të pastërsisë. Pas një kërkesë nga brenda PD-së: Hetoni mbi kryesinë. Ish – presidenti reagon menjëherë: Mos u merrni me gjepurat e ministrit. Atentat Me shume ...

By gsh.al ne E hënë, Tetor 16th, 2017
0 Comments

Mirela Sula prek Hollywood-in, bëhet pjesë e show të famshëm në PBS TV

Këtë herë Mirela Sula ka guxuar të prekë Hollivudin. Ka qenë një ftesë nga producentja e PBS TV Darla Boone fillimi i një iniciative të re dhe krejt origjinale. Pasi ka dëgjjuar historinë frymëzuese Me shume ...

By gsh.al ne E hënë, Tetor 16th, 2017
0 Comments

20 VITE ME PARE – 16 Tetor 1997

Zhduken 1 miliardë lekë Luftë me kontrabandistët në Fier. Policia dhe doganierët akuzojnë për implikim njëra – tjetrën. Shtetit i ikën një mal me cigare kontrabandë. Dje në të dalë të Patosit Me shume ...

By gsh.al ne E diel, Tetor 15th, 2017
0 Comments

20 VITE ME PARE – 15 Tetor 1997

Si u coptuan tre femijë Ultimatumi Ii Tushës: Armët deri me 20 tetor, përndryshe në burg. Dëshmitarët rrëfejnë tragjedinë e Tiranës. Prindërit fatkeq: Eshtë faji i autoriteteve. Duhet të mblidhnin Me shume ...

By gsh.al ne E shtunë, Tetor 14th, 2017
0 Comments

20 VITE ME PARE – 14 Tetor 1997

Brenda javës  VEFA përballë gjykatësve Kontrollori i paramidave: Në fillim procesi, pastaj kontrolli. Kapitalizëm me metoda enveriste. Në Berat, fëmija masakrohet me lopatë. Reportazh, droga nga skutat Me shume ...

By gsh.al ne E premte, Tetor 13th, 2017
1 Comment

Statusi i fortë i analistit për Dritan Priftin: I pabesë, grabitës i KESH-it dhe ku..vllëqe në zyrë

Analisti dhe gazetari Dritan Hila ka bërë një status të fortë, drejtuar Dritan Priftit,  pikërisht në ditën kur ish-ministri është përcjellë për në banesën e fundit. Me një gjuhë të ashpër, Me shume ...

By gsh.al ne E premte, Tetor 13th, 2017
0 Comments

20 VITE ME PARE – 13 Tetor 1997

  Droga sulmon nxënësit Alarm i mësuesve për policinë: Na ndihmoni. Dje takimi mes krerëve të rendit nëe kryeqytet dhe përfaqësuesve të arsimit. Do shtohen kontrollet. Shpejt lidhje direkte me kompjuter Me shume ...

By gsh.al ne E enjte, Tetor 12th, 2017
0 Comments

20 VITE ME PARE – 12 Tetor 1997

Viktimat e fajdeve para gjyqit Piramidat / Të humburit përballë peshës së shtetit: Duhet të përgjigjen. Policia e Tiranës denoncon: Kanë thyer ligjin. Në dyshim edhe urdhri i ministrisë për të bllokuar Me shume ...

Kalo te paneli